FIRMA - Wyroby betonowe - koryta betonowe, koryta kolejowe, koryta skarpowe, koryta górskie, koryta ściekowe, koryta drogowe

Idź do spisu treści

Menu główne:

Firma Wyroby Betoniarskie Jan Stańko zajmuje się produkcją różnego rodzaju wyrobów betoniarskich na terenie Krakowa i Małopolski.

Do najważniejszych zaliczyć możemy:

szamba betonowe
zbiorniki betonowe
zbiorniki na wodę
zbiorniki na nieczystości
zbiornik na deszczówkę
szczelne szamba

płyty ażurowe
płyty ażurowe jumby
płyty ażurowe meby
płyty chodnikowe
zielony parking
kraty rzeczne

koryta betonowe
koryta kolejowe
koryta skarpowe
koryta górskie
koryta ściekowe
koryta drogowe


ogrodzenia betonowe
podmurówki betonowe
deski betonowe
płyty betonowe
słupki betonowe
płoty betonowe


pustaki betonowe
pustaki szalunkowe
pustaki zalewowe
pustaki betonowe
pustaki żużlowe
słupki geodezyjne


kregi betonowe
rury betonowe
pokrywy betonowe
studnie betonowe
studnie kanalizacyjne
kręgi żelbetowe

korytka kolejowe, korytka skarpowe, korytka górskie, korytka ściekowe, korytka drogowe

Największą zaletą korytek betonowych jest bez wątpienia ich trwałość i odporność na duży nacisk, jak również czynniki atmosferyczne. Z ich udziałem, w skuteczny sposób, można zabezpieczyć wszelkie przewody, w tym elektryczne rozmieszczone np. pod drogą. Dodatkowym atutem korytek betonowych jest wyjątkowa łatwość i skuteczność ich szybkiego montażu, co zdecydowanie skraca czas realizacji montażu.

Wraz z większymi opadami deszczu lub też wiosennymi roztopami może dochodzić do podtopień. Jednym z najlepszych sposobów uniknięcia tego tytpu sytuacji są koryta betonowe. Nie ma raczej potrzeby rozwodzić się na temat tego, jak tragiczny w skutkach może się okazać, w zależności od potrzeb, brak zainstalowanych korytek ściekowych, korytek kolejowych, korytek skarpowych, korytek górskich, czy też korytek drogowych. Tego rodzaju sytuacje atmosferyczne są cykliczne, a zatem da się w dużym stopniu przed nimi uchronić. Niestety na polu zabezpieczeń przed powodziami i podtopieniami obywatele są zdani głównie sami na siebie, bo nikt nie refunduje korytek betonowych. Jest sporo zaniedbań na różnych szczeblach władzy, od tych najwyższych, aż po lokalne. Niejednokrotnie w przeciągu roku można odczuć, że w pewnych miejscach źle zaprojektowane i osadzone korytka betonowe. Na dodatek studzienki zaczynają wybijać w wielu miejscach, już po małych opadach deszczu. Strach pomyśleć o skutkach, jakie miałyby miejsce w przypadku gwałtowniejszych i dużych opadów. Dlatego też bardzo ważne jest, aby korytka drogowe, jak i korytka kolejowe były w odpowiedni sposób rozlokowane. Również korytka skarpowe, czy korytka górskie powinny być starannie rozplanowywane i montowane w miejscach, gdzie możliwe jest gromadzenie dużej ilości wód. Nie można również zapominać o korytkach ściekowych, których solidne wykonanie zabezpiecza przez dostawaniem się do wód gruntowych niebezpiecznych bakterii i zarazków.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego