PRODUKTY - Wyroby betonowe - koryta betonowe, koryta kolejowe, koryta skarpowe, koryta górskie, koryta ściekowe, koryta drogowe

Idź do spisu treści

Menu główne:

korytka kolejowe, korytka skarpowe, korytka górskie, korytka ściekowe, korytka drogowe

Oferowane przez nas koryta betonowe, dzięki odpowiedniej technologii wykonania, charakteryzują się jednolitą gęstością i precyzyjnymi wymiarami, co bezpośrednio przekłada się na ich jakość. Dokładamy największych starań, aby produkowane przez nas korytka betonowe spełniały najwyższe normy. Podczas produkcji korytek betonowych, na wszystkich etapach dokładamy najwyższych starań, aby dotrzymać norm wpływających na ich wysoką jakość.

Dysponując jakąkolwiek utwardzaną powierzchnią wokół swojego domu, jesteśmy narażeni na problem z nadmiarem wody deszczowej. Jest to szczególnie prawdopodobne zjawisko w przypadku trudnych warunków gruntowych pod postacią twardej gliny, albo też zbyt wysokiego poziomu wód gruntowych. Mając to na względzie, najlepiej jest odprowadzić nadmiar wód deszczowych wykorzystując do tego systemem odwodnień liniowych pod postacią różnych korytek betonowych, które można podzielić na korytka ściekowe, korytka drogowe, korytka kolejowe, korytka górskie, korytka skarpowe. Tego rodzaju korytka betonowe, zwane również kanałami, zaliczane są do podstawowych elementów odwodnień. Za sprawą należycie ukształtowanej powierzchni wewnętrznej, korytka drogowe przyspieszają prędkość odpływu wody, a także dają sposobność do samooczyszczania się systemu. Korytka górskie, zwane też „korytkami krakowskimi”, są stosowane często wzdłuż ciągów komunikacyjnych jako te, które mają za zadanie przejąć wody opadowe i odprowadzić je do kanalizacji. Najczęstszym surowcem do produkcji korytek skarpowych jest polimerobet, czyli beton z domieszką ziarnistego kwarcu oraz żywicy. Można również spotkać korytka betonowe z dodatkiem włókna polimerowego lub szklanego. Korytka kolejowe wykonane z kompozytów betonowych wyróżniają się wysoką trwałością. Wszystkie korytka betonowe są odporne na interakcję z substancjami chemicznymi, co może mieć duże znaczenie jeśli wykorzystujemy je jako korytka ściekowe.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego